Mbrojtësi i Çekisë që vjen në Prishtinë: Jam serb, por Kosova... - Bota Sot
Mbrojtësi i Çekisë që vjen në Prishtinë: Jam serb, por Kosova...

Futboll

Mbrojtësi i Çekisë që vjen në Prishtinë: Jam serb, por Kosova...

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 14:52
Mbrojtësi i Çekisë që vjen në Prishtinë: Jam serb, por Kosova...

Kosova do të luajë kundër Anglisë dhe Çekisë në ndeshjet e radhës eliminatore të Kampionatit Europian 2020.

Mbrojtësi i Çekisë, Stefan Simiq ka folur para sfidës dhe ka theksuar se vjen nga Serbia, por nuk ka të njëjtat mendime si serbët e tjerë për Kosovën, transmeton KJ.

“Bosnja është e ndarë në tre pjesë, familja ime vjen nga një vend ku jetojnë serbo-boshnjakët. Kështu që unë jam serb, jam ortodoks.

Jam person pa konflikte. Disa futbollistë kosovarë përfaqësojnë shtete të tjera, si për shembull Shqipërinë. Kam shokë myslimanë, ortodoksë dhe katolikë.

Miqtë e mi janë nga pjesë të ndryshme të ish-Jugosllavisë, Ballkani dhe bota. Nuk kam asgjë kundër askujt”, tha Simiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...