Ronaldo thyen tjetër rekord - Bota Sot
Ronaldo thyen tjetër rekord

Futboll

Ronaldo thyen tjetër rekord

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 09:07
Cristiano Ronaldo

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të kualifikimeve.

Dje në ndeshjen ndaj Lituanisë, portugezi shënoi katër gola në fitoren e thellë me rezultat 5-1.

Për kombëtaren e Portugalisë, Ronaldo ka shënuar 93 gola në 159 ndeshje.

34-vjeçari ka thyer rekordin e sulmuesit të Republikës së Irlandës, i cili patë shënuar 23 gola.

“Jam duke kaluar kohë të mirë, por kjo vlen edhe për krejt skuadrën. Jam i lumtur dhe jam duke u kënaqur, jo pse kam shënuar por që jam duke luajtur në nivelin e lartë për disa vite. Varet nga unë për ta ndihmuar kombëtaren, erdhëm pasi mposhtëm Serbinë”, deklaroi portugezi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...