Kosova, trending në Twitter pas shkëlqimit ndaj Anglisë

Futboll

Kosova, trending në Twitter pas shkëlqimit ndaj Anglisë

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 10:14
Kombëtarja e Kosovës

Kosova është kthyer në trending në rrjetin social Twitter pasi pati performancë impresive në ndeshjen me Anglinë në rrugën për Euro 2020.

Pavarësisht se u mposht 5 me 3, Kosova pati paraqitje shumë të mirë dhe që bëri bujë në botë për shkak të rikthimit nga 5 me 1, e që pak ekipe kanë arritur të realizojnë tre gola ndaj “Tre Luanëve”.

Tani, pas këtij rezultati, shumë njerëz në rrjetin social po e komentojnë Kosovën, duke e kthyer në mesin e pesë çështjeve më në trend të orëve të fundit në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat