Napoli harron Juventusin, super Mertens falë edhe Llorentes! - Bota Sot
Napoli harron Juventusin, super Mertens falë edhe Llorentes!

Futboll

Napoli harron Juventusin, super Mertens falë edhe Llorentes!

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 20:05
Napoli harron Juventusin

Napoli ka harruar menjëherë sfidën e humbur 4-3 ndaj Juventusit në Torinodhe kthehet te suksesi në kampionat. E bën ndaj Sampdorias me rezultatin 2-0 dhe dy gola të Dries Mertens, që megjithatë ka pasur edhe ndihmën e Fernando Llorentes, në debutimin e tij axurr.

Për spanjollin asist i bukur për belgun. Sakaq, kjo ishte ndeshja e parë në "San Paolo" në këtë kampionat për djemtë e Ancelottit, që kanë fituar dy ndeshje dhe humbur 1 në Serie A, duke përfituar kështu edhe nga ndalesa e Juventusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...