Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri - Bota Sot
Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri

Futboll

Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 15:52
Ferland Mendy

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferland Mendy ka folur për kohën kur ka qenë në PSG.

Mbrojtësi francez u transferua këtë verë në  "Santiago Bernabeu” nga Olympique Lyon.

Mendy shpenzoi tetë vite te PSG, pastaj u transferua në Lyon.

“PSG kishte të drejtë për lëndimin tim. U ktheva dhe u trajnova. Pastaj mendova se opsioni më i mirë është për t’u larguar. Mendoi se është vendimi më i mirë”, deklaroi ai.

Mendy nuk ka mundur t’i tregoj kualitetet e tij në katër ndeshjet e para pasi vuante nga një lëndim muskulor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...