Babai i Ansu Fatit: Ëndrra ime ishte ta shihja djalin tim duke luajtur për Portugalinë - Bota Sot
Babai i Ansu Fatit: Ëndrra ime ishte ta shihja djalin tim duke luajtur për Portugalinë

Futboll

Babai i Ansu Fatit: Ëndrra ime ishte ta shihja djalin tim duke luajtur për Portugalinë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 19:31
Ansu Fati

Zbulimi i Barcelonës Ansu Fati tani ka të drejtë të luajë për Spanjën pasi qeveria bëri zyrtarizimin e tij të premten, por babai i tij do të preferonte që ai të përfaqësonte Portugalinë.

Fati ka lindur në Guinea-Bissau por ka qenë në Spanjë për një periudhë të konsiderueshme kohore për të qenë i pranueshëm për të përfaqësuar ‘La Roja’ dhe duket sikur 16-vjeçari do t’i përfaqësojë ata në Kupën e Botës U17 në Brazil në tetor.

Anësori gjithashtu ka të drejtë të luajë për Portugalinë dhe babai i tij, Bori Fati, thotë se ishte shpresa e tij që djali i tij do t’i përfaqësonte ata në vend të Spanjës.

“Ëndrra ime ishte të shoh djalin tim duke luajtur për Portugalinë dhe unë mendoj se ishte edhe ëndrra e tij, por tani është e vështirë”, tha ai për A Bola.

“Disa kohë më parë, unë fola me një drejtor nga Federata Portugeze e Futbollit. Biseda ishte pozitive dhe ne pranuam të bisedonim të nesërmen, por ai person nuk më ka thirrur përsëri”.

“Pastaj, me këto ndeshje që ai luajti, presioni nga Spanja u rrit shumë fortë dhe unë jam kontaktuar drejtpërdrejt nga presidenti i Federatës Spanjolle”, shtoi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...