Gasperini sulmon Inter-in: Më dogjën karrierën - Bota Sot
Gasperini sulmon Inter-in: Më dogjën karrierën

Futboll

Gasperini sulmon Inter-in: Më dogjën karrierën

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 16:47
Gian Piero Gasperini

Atalanta po zhvillon një tjetër sezon të mrekullueshëm.

Zikaltrit mbajnë vendin e tretë në kampionat pas shtatë javëve të para dhe po marrin pjesë për herë të parë në historinë e tyre në Champions League.

Arkitekti i këtij suksesi është trajneri Gian Piero Gasperini, i cili është kthyer të flasë për eksperiencën e tij tek Inter-i në një intervistë të dhënë për UEFA-n

"Ajo aventurë më ka djegur në nivelet e larta. Kam qenë i detyruar të rifilloja gjithçka nga e para në drejtim të një ekipi që ndodhej në vendet e fundit të renditjes".

"Megjithatë, në Bergamo kam gjetur një klub shumë të organizuar, me një president ambicioz dhe një tifozeri të dashuruar me skuadrën e saj. Gjithë këto përbërës, bashkë me një ide të qartë futbolli, kanë ndihmuar në evoluimin tonë", ka thënë Gasperini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...