Levante – Barcelona, formacionet e mundshme - Bota Sot
Levante – Barcelona, formacionet e mundshme

Futboll

Levante – Barcelona, formacionet e mundshme

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 09:30
Ilustrim

Barcelona do ta ketë një udhëtim të vështirë këtë javë tek Levante në kudër të La Ligas.

Blaugranët, shpresojnë të vazhdojnë serinë prej 5 ndeshjeve pa humbje, duke mos pësuar edhe ndaj Levantes.

Pas një fillimi të dobët në La Liga, katalanasit kanë gjetur formën e tyre dhe tani renditen të parët me një pikë më shumë se Real Madridi.

Ja formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Levante (4-3-3): Aitor; Miramón, Rúben Vezo, Postigo, Clerc; Campaña, Radoja, Bardhi; Hernâni, Mayoral, Morales

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Vidal, De Jong, Arthur; Messi, Griezmann, Ansu Fati

Ndeshja mes Levantes dhe Barcelonës fillon nga ora 16:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat