Lajm i keq për Kosovën, mungon lojtari kryesor - Bota Sot
Lajm i keq për Kosovën, mungon lojtari kryesor

Futboll

Lajm i keq për Kosovën, mungon lojtari kryesor

Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 13:57
Vedat Muriqi

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk do të jetë në gjendje të luajë në dy ndeshjet e radhës kundër Çekisë, më 14 nëntor në Plzen dhe kundër Anglisë, më 17 nëntor në Prishtinë.

Përkundër përpjekjeve maksimale dhe dëshirës së madhe të futbollistit për t’i ndihmuar bashkëlojtarët në këto ndeshje të rëndësishme, pas ekzaminimeve të bëra mjekësore dhe konsultimeve edhe me ekspertë të kësaj fushe në Zvicër ka rezultuar që paraqitja e tij është e pamundshme të ndodhë.

Për çdo ndryshim eventual në gjendjen e futbollistit do t’iu informojmë me kohë, thuhet nga Federata e Futbollit të Kosovës. 

Lajm i keq për Kosovën, mungon lojtari kryesor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat