FFK konfirmon fanellat e reja, ja si vishet Kosova ndaj Anglisë - Bota Sot
FFK konfirmon fanellat e reja, ja si vishet Kosova ndaj Anglisë

Futboll

FFK konfirmon fanellat e reja, ja si vishet Kosova ndaj Anglisë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 09:25
Foto ilustrim

Kosova do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Në “Fadil Vokrri” zbarkon kundërshtari më i madh që ka ndeshur ndonjëherë Kosovën në Prishtinë, Anglia.

Ndeshja fillon prej orës 18:00 dhe atmosfera në stadium pritet të jetë e jashtëzakonshme, pikërisht ashtu sic ka qenë gjatë ditëve të fundit në kryeqytet.

Kosova në këtë ndeshje do të luajë me fanella speciale.

Ato janë të kaltërta dhe kanë dizajn unik.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat