Kosova kërkon këtë futbollist 

Futboll

Kosova kërkon këtë futbollist 

Më: 14 janar 2020 Në ora: 12:30
Kosova kërkon këtë futbollist 

Futbollisti nga Kosova, Bastien Toma është në qendër të vëmendjes nga disa klubeve të njohur evropiane.

Siç bën me dije mediumi zviceran “Blick”, Toma është duke u kërkuar nga Monaco, Atalanta dhe Strasburgu.

Futbollisti i Sionit është dëshira e madhe e këtyre tri klubeve, derisa mund të ketë ndonjë ofertë së shpejti.

Megjithatë, 20-vjeçari nuk është duke e menduar largimin nga skuadra elitare zvicerane dhe se dëshiron ta respektojë kontratën, e cila i skadon në vitin 2021.

“Jam i vetëdijshëm se ka klube të interesuara për mua, por unë kam kontratë deri në vitin 2021 dhe jam i fokusuar këtu”, tha Toma.

Këtë edicion me Sionin, ai ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhuruar dy asistime në 19 paraqitje.

Ndryshe, Toma në nivel ndërkombëtar luan për grupmoshat U-21 të Zvicrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat