Sergio Ramos humb sfiden ndaj Sevilles - Bota Sot
Sergio Ramos humb sfiden ndaj Sevilles

Futboll

Sergio Ramos humb sfiden ndaj Sevilles

Më: 17 janar 2020 Në ora: 18:38
Sergio Ramos

Sergio Ramos nuk është ftuar në sfidën që Real Madrid do ta luaj ndaj Sevilles në ‘Bernabeu’. Kapiteni Sergio Ramos është udhëzuar nga doktorët e klubit madrilien që të mos rrezikojë dhe pse ai ishte shprehur i gatshëm të luaj.

Lajm i mirë ndërkohë për trajnerin Zidane është kthimi i sulmuesit Karim Benzema. Kujtojmë që Realit në sfidën e së shtunes do ti mungojë edhe Fede Valverde për shkak të suspendimit.

Lista e ekipit të ftuar nga Zidane;

Portierë: Courtois, Areola, Altube.
Mbrojtës: Carvajal, Militão, Varane, Nacho, Marcelo, Mendy.
Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro e Isco.
Sulmues: Benzema, Lucas Vázquez, Jović, Brahim, Vinicius Jr. dhe Rodrygo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat