Lëndimi i Brozovic, e shqetëson Interin

Futboll

Lëndimi i Brozovic, e shqetëson Interin

Më: 20 janar 2020 Në ora: 21:40
Marcelo Brezovic

Inter janë në ankth të pritjes se testeve mjekësore për Marcelo Brezovic që duket ka marrë një lëndim serioz në gju

Kroati çaloi në minutat e fundit në ndeshjen e Serie A kundër Lecces të dielën pas një përplasje me Alessandro Deiola.

Sipas Sky Sport Italia, ai u larguar nga stadiumi Via del Mare me paterica dhe testet e para do të dalin të martën.

Këto teste do të tregojnë më saktë se cili është dëmtimi i lojtarit.

Por, ka frikë se lëndimi mund të jetë më serioz dhe ai do të jetë jashtë për disa javë.

Kjo mund të ndikojë edhe në strategjinë e transfereve, pasi që Interi po tenton që të sjell Christian Eriksen nga Tottenham, por do ti duhet ta mbaj Matias Vecino nëse Brozovic do të mungojë për kohë të gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat