Ronaldo mund të largohet këtë verë nga Juventusi - Bota Sot
Ronaldo mund të largohet këtë verë nga Juventusi

Futboll

Ronaldo mund të largohet këtë verë nga Juventusi

Më: 23 mars 2020 Në ora: 14:10
Ronaldo

Thashethemet vijojnë të vijnë nga Spanja, duke alarmuar tifozët e Bianconeri: Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Juventus gjatë verës. Në moshën 35 vjeç, sipas raportimeve nga diariogol.com, Portugezi dëshiron të fillojë përsëri dhe të përqafojë një sfidë të re të madhe.

Pista çon në Paris Saint-Germain, i cili mund të ishte hapi i fundit në karrierën e tij. Një mundësi që – ne lexojmë – konfirmohet nga kontaktet e shpeshta midis agjentit të tij Jorge Mendes dhe klubit parizian, të cilët dëshirojnë të zëvendësojnë Neymar me yllin portugez.

Skenari është i besueshëm, por për momentin, nuk ka asnjë konfirmim nga ambienti i Juventus. Në fakt, ideja e të dy palëve është që të respektojnë kontratën që zgjat deri në vitin 2022, për të vazhduar së bashku. Në një kohë kur ekonomia po vështirëson, ata nuk duan të heqin dorë nga ylli i tyre.

Dy vjet më parë, Juve bëri një investim të rëndësishëm për ta sjellë Ronaldon në Allianz Stadium, jo vetëm që i përmirësoi ato në fushë, por edhe u solli atyre perfitime ekonomike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat