Patushi: UEFA-n e kap ai që gabon më pak, të luash në stadiume bosh çmenduri - Bota Sot
Patushi: UEFA-n e kap ai që gabon më pak, të luash në stadiume bosh çmenduri

Futboll

Patushi: UEFA-n e kap ai që gabon më pak, të luash në stadiume bosh çmenduri

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 22:51
Saimir Patushi

Gara për një vend në kompeticionet europiane duket se është "e egër" ku të paktën 4 skuadra janë vetëm 5 pikë larg njëra - tjetrës.

I ftuar në Ora Sport, ish lojtari i Tiranës Saimir Patushi shprehet se në këtë garë, do të fitojë ai që do gabojë më pak. Ai thotë se të luajnë në një stadium bosh është çmenduri pasi dhe lojtarët kanë më pak motivim.

Patushi: Po të shohësh kalendarin, këto skuadra e kanë të vështirë deri në fund të kampionatit, skuadra si Partizani, Laçi apo Teuta. Ajo që gabojë më pak do të dali. Në letër kalendari i tyre, Laçi ka ndeshje më të lehta në letër. Të tre skuadrat që pretendojnë Uefan, të luajnë në stadiume bosh është një çmenduri. Është çmenduri t'i kërkosh më shumë këtyre lojtarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat