Problem për Havertz, futbollisti i vendos kusht Chelseas - Bota Sot
Problem për Havertz, futbollisti i vendos kusht Chelseas

Futboll

Problem për Havertz, futbollisti i vendos kusht Chelseas

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 11:01
Kai Havertz

Chelsea do të rrëmbejë në skuadër Kai Havertz, por u ka dalë një pengesë e papritur. Bayer Leverkusen nuk mund ta mbajë, pasi futbollisti dëshiron që sezonin e ardhshëm të luajë në Champions Leagues.

Bild shkruan se një problem të tillë mund ta ketë dhe Chelsea. Blutë e Londrës duhet të kualifikohen për kompeticionin e kupës veshgjatë në mënyrë që të bindin sado pak talentin e madh të Gjermanisë.

Kryeredaktori i BILD, Christian Falk, bën me dije se lojtari u ka thënë “Aspirinave” se dëshiron  të largohet, sepse Leverkusen nuk u kualifikua në Champions League. Mbetet për t’u parë nëse të besuarit e Frank Lampard do t’ia arrijnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat