Emisarët e klubit turk monitorojnë Ngonë - Bota Sot
Emisarët e klubit turk monitorojnë Ngonë

Futboll

Emisarët e klubit turk monitorojnë Ngonë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 12:02
Emisarët e klubit turk monitorojnë Ngonë

Sulmuesi i Tiranës Majkëll Ngo është ndjekur prej kohësh nga klubi turk i Menemensporit, ku aktivizohen dy ish-futbollistët e Laçit Gentian Selmani dhe David Domgjoni.

Media turke “Yeni Asir” raporton se dy zyrtarët e klubit turk Çenk Laleçi dhe ndihmësi i tij Orhan Terzi kanë ndjekur në Shqipëri paraqitjet e futbollit anglez me prejardhje nigeriane që në periudhën para shpërthimit të pandemisë së koronavirusit.

Prej kohësh, është përfoluar se Ngo do të largohet nga bardheblutë pasi dëshiron të provojë një eksperiencë të re në karrierë, ndërsa synon ta mbyllë aventurën në Shqipëri me titullin kampion me Tiranën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat