Paçarada flet pas kalimit te St.Pauli - Bota Sot
Paçarada flet pas kalimit te St.Pauli

Futboll

Paçarada flet pas kalimit te St.Pauli

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 12:19
Leart Paqarada

Leart Paçarada është shprehur i lumtur me transferimin te St.Pauli.

Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Leart Paçarada, është bërë sot me skuadër të re, duke i dhënë fund aventurës me Sandhausen.

Paqarada ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me St.Pauli dhe për këtë është shprehur shumë i lumtur.

“Përfaqësuesit e klubit treguan vlerësim dhe besim të lartë në mua gjatë negociatave”, ka thënë Paçarada.

“Jam i kënaqur të jem pjesë e St.Pauli dhe të bëjë një hap tjetër në karrierën time”, ka shtuar lojtari.

Paçarada ka qenë një nga lojtarët me më së shumti minuta gjatë sezonit 2019/20 nga kombëtarja e Kosovës, me skuadrën e tij. Mbetet të shihet se si do të adaptohet ai te St.Pauli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat