Busquets: Jemi gati të mundim Napolin

Futboll

Busquets: Jemi gati të mundim Napolin

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 17:05
Busquets: Jemi gati të mundim Napolin

Edhe pse ska të drejtë të paraqitet kundër Napolit, Sergio Busuqets është shprehur optimist se kolegët e skuadrës janë ë përgatitur për këtë ndeshje.

“Ndihemi mirë dhe duam të japim 100%, të shënojmë gola dhe të jemi më kërkues. Çdo gjë që flasim në dhomat e zhveshjes bëhet për t’u përmirësuar.

Javët e fundit kanë qenë të mira dhe na kanë lejuar që të stërvitemi më mirë dhe të kemi plan më të mirë taktike. Gjiithsesi, Napoli ka trajner të mirë dhe nuk do ta bëjnë të lehtë për ne”, tha mes tjerash Busquets.

Barcelona barazoi 1:1 në ‘San Paolo’, kurse në ‘Camp Nou’ synojnë të prejnë biletën për fazën tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat