Dikur në vitet e 70-ta, ja sa ka ndryshuar Blerimi! - Bota Sot
Dikur në vitet e 70-ta, ja sa ka ndryshuar Blerimi!

Futboll

Dikur në vitet e 70-ta, ja sa ka ndryshuar Blerimi!

Nga: K.G. Më: 7 gusht 2020 Në ora: 17:42
Blerim Zherka

Kosova si gjithmonë ka pasur sportistë të dalluar, sidomos edhe portierë të mirë.

Një foto e rrallë e fundviteve të 70-ta, me gjasë e vitit 1979, ku shihet portieri prizrenas Blerim Zherka me ekipin e Ballkanit nga Theranda.

Zherka ka qenë ndër portierët më të mirë dhe me sukses ka mbrojtur ngjyrat e Ballkanit në atëkohë.

Image

Blerim Zherka është i treti në këmbë

Ndryshimi i tij në pamje me atëkohë duket se nuk është edhe aq i madh. 

Image

Blerim Zherka sot

Zherka është trajner dhe një sportist i edukuar, si dhe shembull për të tjerët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat