Napoli do të largojë futbollistë titullarë këtë afat kalimtar - Bota Sot
Napoli do të largojë futbollistë titullarë këtë afat kalimtar

Futboll

Napoli do të largojë futbollistë titullarë këtë afat kalimtar

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 17:07
Napoli do të largojë futbollistë titullarë këtë afat kalimtar

Skuadra e Napoli ka shpenzuar disa para në transferime këtë merkato, dhe tashmë duhet të barazojë arkat.

Sipas raportimeve të ‘Gazzetta dello Sport’, Napoli synojnë të grumbullojnë 150 milionë euro këtë verë.

Për të grumbulluar këto të holla, katër lojtarë janë në listat e lojtarëve që mund të shiten.

Kalidou Koulibaly, Arkadiusz Milik, Faouzi Ghoulam dhe Allan mund të shiten.

Koulibaly kërkohet me ngulm nga skuadrat e Premierligës, por edhe nga PSG.

Nga kartoni i tij Napoli mund të fitojë më së paku 70 milionë euro. Mbetet të shihet cilat do të jenë matematikat e klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat