Formacionet startuese: PSG kërkon tri pikë ndaj Reims

Futboll

Formacionet startuese: PSG kërkon tri pikë ndaj Reims

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 20:19
Foto ilustrim

Paris Saint-Germaini është mysafir i Stade de Reims në ndeshjen e xhiros së pestë në kampionatin francez, Ligue 1.

Kampioni nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri, pasi që nga katër takimet e mëparshme, ka regjistruar dy fitore dhe dy humbje.

Nga ana tjetër, Reims ka arritur vetëm një barazim dhe tri humbje nga katër ndeshje të zhvilluara.

Trajnerët David Guion dhe Thomas Tuchel i kanë gati formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Reims: Rajkovic; Foket, Maresic, Abdelhamid, Konan; Cassama, Chavalerin, Berisha; Donis, Toure, Mbuku.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Navas, Bakker, Kimpembe, Marquinhos, Florenzi, Paredes, Draxler, Neymar, Di Maria, Mbappe, Icardi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat