Barcelona dërrmon Villarrealin

Futboll

Barcelona dërrmon Villarrealin

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 22:56
Barcelona dërrmon Villarrealin

Barceolona e ka nisur me një fitore bindëse 4:0 kiundër Villarreal-it sezonin e ri të La Liga-s.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë 17-vjeçari Ansu Fati, autor i dy golave të shënuar në harkun e katër minutave (15′, 19′). Gjithashtu, ylli i ri i katalanasve ka fituar penalltinë e transformuar nga Leo Messi për golin e tretë (35′).

Me golin e sotëm, argjentinasi është bërë lojtari i katërt në historinë e La Liga-s që shënon në 17 sezone radhazi, pas after Agustin ‘Piru’ Gainza (19), Carlos Alonso, ‘Santillana’ (17) dhe Sergio Ramos (17).

“Pokeri” i vendasve është kompletuar nga autogoli i Torres në fundi e pjesës së parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat