PSG bën detyrën ndaj Reims

Futboll

PSG bën detyrën ndaj Reims

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 23:06
PSG bën detyrën ndaj Reims

Paris Saint-Germain ka marrë fitoren e dytë radhazi në kampionat pas dy humbjeve radhazi të pësuar në dy ndeshjet e para të Ligue 1.

Kampionët në fuqi të të Francës kanë mposhtur 2-0 Reims-in e vendit të parafundi.

Sfida e luajtur në Stade Auguste-Delaune është vendosur nga një dygolësh i Mauro Icardi-t, i cili nuk shënonte që nga shkurti i kaluar.

Argjentinasi ka hapur takimin në minutën e 9-të dhe e ka mbyllur atë në të 63-ën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat