Tami befason për Xherdan Shaqirin

Futboll

Tami befason për Xherdan Shaqirin

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 18:35
Tami befason për Xherdan Shaqirin

Liverpooli ka pasur shumë probleme me lëndime këtë edicion, duke i munguar shumë futbollistë në vazhdimësi.

Njëri prej tyre është edhe Xherdan Shaqiri, i cili është duke vuajtur të rikthehet nga një lëndim.

Reprezentuesi i Zvicrës nuk ka luajtur që nga muaji nëntor, dhe një zyrtar i Përfaqësueses së Zvicrës nuk e kupton këtë gjë.

Pierluigi Tami mendon se nuk e di se çfarë është duke ndodhur me futbollistin nga Kosova.

"Ne nuk e dimë se çfarë po ndodhë me Shaqirin. Ai ka stërvitur me ne deri në ditën e fundit dhe jemi në kontakte me mjekun e Liverpoolit, por nuk kemi informata specifike për lëndimin e tij", ka thënë Tami.

Në nëntor, trajneri Jurgen Klopp ka thënë se Shaqiri kishte një lëndim muskulor, dhe prej atëherë nuk ka luajtur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat