​I shumë kërkuari nga klubet evropiane: Ëndërroj të luaj me Leo Messin

Futboll

​I shumë kërkuari nga klubet evropiane: Ëndërroj të luaj me Leo Messin

Më: 17 janar 2021 Në ora: 00:23
Messi

Lautaro Martinez thotë se ai ëndërronte të luante përkrah Leo Messit verën e kaluar dhe këmbëngul se ai do të arrijë një marrëveshje për të zgjatur kontratën e tij me Interin.

Messi, kontarata e të cilit me Barcelonën do të skadojë qershorin që po vjen, ishte i lidhur me një kalim te Interi verën e kaluar.

"Ishte një ëndërr e madhe për mua," pranoi Lautaro në një intervistë për “Sportëeek”.

"Është e mahnitshme të luash me të, ai është lojtari më i mirë në botë dhe unë jam me fat që të luaj me të në ekipin kombëtar. Ai është një frymëzim për lojtarët e rinj ”.

Marrëveshja e Lautaros me Interin përfundon në vitin 2023, por ai shpreson të zgjasë qëndrimin e tij në klub së shpejti.

“Unë jam i lumtur në Inter, Milano është një qytet i shkëlqyeshëm. Agjenti im dhe klubi po flasin dhe unë jam i qetë. Unë vetëm dua të jap gjithçka për Interin, atëherë ne do të arrijmë një marrëveshje. ”, tha në fund Lautaro Martinez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat