Tensione te Roma, lojtarët kundër vendimit të klubit

Futboll

Tensione te Roma, lojtarët kundër vendimit të klubit

Më: 21 janar 2021 Në ora: 19:08
Foto Ilustrim

Tensioni po rritet te Roma, pasi Edin Dzeko dhe Lorenzo Pellegrini janë përballur me trajnerin Paulo Fonseca, duke kërkuar kthimin e menaxherit të ekipit Gianluca Gomber.

Situata po përshkallëzohet pas humbjes së Kupën e Italisë me Spezia me rezultat 4-2 në kohën shtesë të martën në mbrëmje.

Jo vetëm që ishte një humbje poshtëruese në fushë, por ato do të ishin eliminuar gjithsesi pasi romakët kishin bërë gjashtë zëvendësime, një më shumë se sa lejohet.

Për shkak të kësaj Roma shkarkoi menaxherin e ekipit Ganluca Gomber dhe zyrtarin Manolo Zubiria.

Sipas mediave si Corriere dello Sport dhe Gazzetta dello Sport, sot ka pasur një përballje të tensionuar në seancën stërvitore në Trigoria.

Dzeko dhe Pellegrini folën në emër të skuadrës, duke kërkuar kthimin e Gombar.

Lojtarët diskutuan gjithashtu për rezultatet e dobëta të fundit dhe problemet taktike me trajnerin Fonseca, i cili thuhet se mund të largohet.

Roma përballet përsëri me Spezian, këtë herë në Serie A, të shtunën. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat