Llorente largohet nga Napoli, e pret ekipi tjetër italian!

Futboll

Llorente largohet nga Napoli, e pret ekipi tjetër italian!

Më: 23 janar 2021 Në ora: 06:53
Fernando Llorente

Udinese ka zgjedhur: Fernando Llorente do të jetë trashëgimtari i Kevin Lasagna.

Marrëveshja me Napolin arriti këtë pasdite dhe lojtari spanjoll ka pranuar destinacionin. Skuadra “azzurri” dëshiron ta mbajë baskun edhe gjatë fundjavës dhe pastaj ta lirojë atë të hënën.

Llorente do të jetë shitja e fundit e merkatos së Napolit, e hëna do të jetë gjithashtu dita e kalimit të Lasagna te Verona: 9.5 milion euro dhe 1 bonus për friulianët nga verdheblutë, për të bërë vend për të mund të jetë Samuel Di Carmine i cili kërkohet nga Mallorca në Spanjë.

Ndërkohë, Udinese po përgatitet të mirëpresë Llorente, në kërkim të hapësirva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat