Allegri, në dilemë

Futboll

Allegri, në dilemë

Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:30
Allegri, në dilemë

Massimiliano Allegrin pritet të shikojmë shumë shpejt në drejtimin e një skuadre.

Sipas raportimeve të fundit, thuhet se skuadra ku pritet të ushtrojë profesionin, është Roma.

Drejtuesit e klubit verdhekuq e kanë marrë tashmë vendimin, dhe shkarkimi i trajnerit Paulo Foncesa duket i pashmangshëm. Portugezi përveç drejtuesve, ka humbur edhe besimin e skuadrës, teksa së fundmi ka pasur edhe një përplasje me sulmuesi Edin Dzeko, që mori vendimin për ta lënë në tribunë për ndeshjen e kampionatit.

Në këtë situatë, drejtuesit kanë nisur bisedimet me disa trajnerë, ku më favoriti është Allegri, me të cilin kanë pasur kontakte dhe ai ka dhënë dritën jeshile për të marrë drejtimin e verdhekuqve.

Alternativa janë edhe Maurizio Sarri me Walter Mazzarin, por momentalisht më i kuotuari është Allegri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat