Nagelsmann ndjehet i lumtur që e shohin si trajner të Real Madridit

Futboll

Nagelsmann ndjehet i lumtur që e shohin si trajner të Real Madridit

Më: 23 janar 2021 Në ora: 22:45
Julian Nagelsmann

Julian Nagelsmann e ka pranuar se lajmet që e lidhin me Real Madridin e kanë kënaqur, por thotë se shpesh këto lajme nuk janë siç dalin.

Tashmë shanset e Nagelsmann janë rritur për të kaluar te Real Madridi, pasi puna e tij me Hoffenheim dhe RB Leipzig kanë treguar që ai është gati për një klub të madh.

Zinedine Zidane, që aktualisht është në izolim, po e vuan e vuan edhe presonin e mossukseseve këtë vit.

Nagelsmann e ka pranuar që lajmet që e lidhin me Real Madridin, e kanë bërë të ndjehet mire.

“Ka patjetër gjëra më të këqija për të lexuar. Por unë gjithashtu e di se gjërat që shkruhen në gazeta nuk janë gjithmonë të vërteta” ka thënë Nagelsmann për Sky Sport.

Nagelsmann është nën kontratë me RB Leipzig deri në vitin 2023.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat