​Jo vetëm Chelsea, edhe gjiganti italian pritet ta shkarkojë trajnerin

Futboll

​Jo vetëm Chelsea, edhe gjiganti italian pritet ta shkarkojë trajnerin

Më: 25 janar 2021 Në ora: 11:56
Foto ilustrim

E ardhmja e Gennaro Gattusos te Napoli thuhet se është e pasigurt, me Rafael Benitez që përmendet si pasardhës i mundshëm i tij.

“La Stampa” raporton se Presidenti Aurelio De Laurentiis ka kërkuar një takim ballë për ballë me drejtorin sportiv Cristiano Giuntoli pas humbjes 3-1 ndaj Hellas Veronas në Serie A.

Napoli aktualisht është i gjashti në Ligë, në çerekfinalet e Kupës së Italisë si dhe në raundin e 1/32 në Ligën e Evropës.

Gazeta pretendon se pozicioni i trajnerit mund të jetë tema kur Presidenti dhe drejtori takohen, pasi “Partenopei” gjithashtu humbën në finalën e Superkupës së Italisë kundër Juventusit javën e kaluar.

Benitez, i cili ishte trajner i Napolit midis viteve 2013 dhe 2015, kohët e fundit ka liruar veten nga skuadra e Dalian në Kinë dhe raporti pretendon se ai mund të kthehet në Napoli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat