Napoli merr vendim per Gattuson

Futboll

Napoli merr vendim per Gattuson

Më: 25 janar 2021 Në ora: 17:58
Genaro Gattuso

Napoli thuhet se do të vazhdojë me Gennaro Gattuson në krye, pasi Sky Sport Italia pretendon se Partenopei nuk po shikon opsionet e mundshme.

Pas humbjes 3-1 ndaj Hellas Veronas, humbja e dytë në një javë, thashethemet në lidhje me të ardhmen e Gattuso në krye u shfaqën në mediat italiane.

Raportet pretenduan se e ardhmja e tij ishte e pasigurt dhe lidhën Rafael Benitez me një kthim në Napoli.

Por Sky Sport Italia raporton se Gattuso ka besim nga bordi.

Rinovimi i kontratës midis Azzurrit dhe trajnerit është shtyrë, por raporti pretendon se nuk ka ndryshime të papritura në marrëdhëniet midis dy palëve.

Napoli vazhdon me një ndeshje në shtëpi kundër Spezia në Coppa Italia këtë javë, përpara se të presë Parman në Serie A të dielën. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat