Bayerni ashtu siç pritej ndaj Kolnit të Rexhbeçajt

Futboll

Bayerni ashtu siç pritej ndaj Kolnit të Rexhbeçajt

Nga: K.Goca Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 17:21
Bayerni ashtu siç pritej ndaj Kolnit të Rexhbeçajt

Futbollisti nga Kosova, Elvis Rexhbeçaj, me Koln-in nuk arritën të bëjnë befasi në "Allianz Arena" në Munih. 

Koln mposhtet me rezultat 5:1 nga Bayerni, në kuadër të javës së 23-të të Bundesliga I. 

Për Bayernin realizuan Choupo-Moting (18'), Lewandowski (33' e 65'), Gnabry (82’ e 86’) dhe për Koln-in shënoi Skhiri (49'). ]

Bayerni udhëheq kreun me 52 pikë, ndërsa Koln është i 14-ti me 21. Rexhbeçaj u zëvendësua në minutën e 71-të.  

Lewandowski kryeson bindshëm listën e shënuesve, me gjithsej 28 gola apo ka nëntë më shumë se Silva i Eintrachtit, që renditet në vend të dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat