Zyrtare, Juventusi përforcohet me një blerje të re

Futboll

Zyrtare, Juventusi përforcohet me një blerje të re

Më: 4 mars 2021 Në ora: 17:04
Juventus

Juventus ka aktivizuar opsionin e tyre për ta bërë blerjen e Weston McKennie të përhershme për 18.5 milionë euro.

22-vjeçari u bashkua me “zonjën e vjetër” në huazim nga Schale 04 verën e kaluar.

“Zonja e Vjetër” kishte një mundësi për ta bërë lëvizjen e lojtarit të përhershme, të cilën ata tani e kanë aktivizuar, përcjellë KosovaPress.

“Juventus Football Club S.p.A. ka ushtruar opsionin e duhur për blerjen përfundimtare të të drejtave të regjistrimit të lojtarit Weston McKennie nga FC Gelsenkirchen-Schalke 04 për një shumë prej 18.5 milionë euro, e pagueshme në tre vitet e ardhshme, ”thuhet në deklaratën zyrtare të Juventusit.

“Marrëveshja mund të rritet deri në 6.5 milionë euro shtesë për arritjen e kushteve të dhëna gjatë kohëzgjatjes së kontratës. Juventusi dhe lojtari kanë nënshkruar një kontratë pune deri më 30 qershor 2025. ”

McKennie ka pesë gola dhe dy asistime në 31 paraqitje me “bianconerët” deri më tani këtë sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat