Policia heton derbin Milan-Inter, akuza për dhunë nga disa tifozë

Futboll

Policia heton derbin Milan-Inter, akuza për dhunë nga disa tifozë

Më: 5 mars 2021 Në ora: 18:01
Policia heton derbin Milan-Inter, akuza për dhunë nga disa tifozë

Në 21 Shkurt, në funksion të derbit të kampionatit Milan-Inter, qindra tifozë u mblodhën në sheshin para stadiumit.

Grumbullime jo të rregullta janë zhvilluar afër San Siro, duke pasur parasysh se problemi Covid ka rregulla mjaft të qarta për ndalimin e mbledhjes në grupe e turma, madje edhe jashtë.

Tifozët e Milanit dhe Interit, të cilët janë detyruar të mos shkelin brenda stadiumeve për muaj të tërë, demonstruan për nder të ekipeve të tyre përkatëse pasionin. Sidoqoftë, duke krijuar rrezikun e infeksioneve të mëtejshme të koronavirusit.

Siç shkruan Gazzetta dello Sport sot, policia shikoi videot që datojnë që nga ajo ditë për të kuptuar ecurinë e ngjarjeve.

Midis orës 11 dhe 14 të dielën 21 Shkurt, shumë njerëz, nga të dy përkrahësit, u dyndën te portat e San Siro. Në veçanti, u identifikuan rreth njëzet mbështetës, të gjithë sanksionohen rregullisht sipas rregulloreve anti-Covid në fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat