Bellerin drejt Barcelonës

Futboll

Bellerin drejt Barcelonës

Më: 5 mars 2021 Në ora: 19:36
Bellerin drejt Barcelonës

Hector Bellerin është gjithnjë e më larg Arsenalit dhe sipas mediave, mbrojtësi spanjoll do të kalojë te Barcelona, që interesohet për shërbimet e tij.

Për të zëvendësuar Bellerin, Arsenali ka nisur të lëvizë dhe ka piketuar Tariq Lampteyn.

Talenti ka qenë zbulimi i sezonit, pasi ka mahnitur me paraqitjet e tij me Brightonin dhe “Topçinjtë” kërkojnë ta afrojnë me patjetër në ekip.

Kartoni i 20-vjeçarit vlen 20 milionë euro, një shifër e përballueshme për arkat e Arsenalit, që kërkon me patjetër të ndërtojë një ekip të denjë për sezonin e ardhshëm, ku synojnë “Top 4” dhe rikthimin në Champions League/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat