Kontrata e Blaise Matuidi me Inter Miami nën hetim nga MLS

Futboll

Kontrata e Blaise Matuidi me Inter Miami nën hetim nga MLS

Më: 5 mars 2021 Në ora: 21:24
Blaise Matuidi

Pas tre sezonesh me Juventusin, verën e kaluar, Blaise Matuidi firmosi me Inter Miami në Amerikë si lojtarë i lirë.

Disa muaj pas mbërritjes në Shtetet e Bashkuara, nënshkrimi i kampionit të botës me Fancën në 2018  me klubin në pronësi të David Beckham është nën hetim nga MLS.

MLS do të shqyrtojë kontratën e mesfushorit 33 vjeçar.

Nëse respekton kufijtë e pagës dhe detyrimet ndaj kampionatit (taksat).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat