Juventus kërkon të ritransferojë Kean

Futboll

Juventus kërkon të ritransferojë Kean

Më: 9 mars 2021 Në ora: 00:59
Moise Kean

Gjigandi italian, Juventus, po tenton të rikthejë Moise Kean sërish në Allianz Stadium. Sulmuesi italian është në një formë mjaft të mirë dhe po shkëlqen të PSG dhe Zonja e Vjetër duket se është penduar me shitjen e tij.

Futbollisti Italian është aktualisht në huazim të PSG nga Evertoni, por francezët duan të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për ta blerë lojtarin. Por Juventus po shpreson që të bindë lojtarin të rikthehet në skuadrën e tyre, aty edhe ku debutoi si lojtar profesionist.

Evertoni thuhet se kërkon së paku 50 milionë euro nga kartoni i tij, derisa PSG është e gatshme që të paguajë këtë shumë.

Ndërsa nga ana tjetër Juventusi mund të përdorë disa lojtarë për të realizuar transferimin, pasi një shumë e tillë është e lartë për ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat