Sveçla: Spanja ose të na pranoj si shteti i Kosovës ose e humb takimin

Futboll

Sveçla: Spanja ose të na pranoj si shteti i Kosovës ose e humb takimin

Nga: K.G. Më: 10 mars 2021 Në ora: 12:43
Sveçla: Spanja ose të na pranoj si shteti i Kosovës ose e humb takimin

Ish futbollisti i Flamurtarit të Prishtinës dhe Prishtinës, Gëzim Sveçla, ka disa fjalë para ndeshjes Spanjë - Kosovë.  

Ai thotë se federatën spanjolle duhet vënë në presion. 

“Federata e Futbollit të Kosovës është e pranuar në UEFA me të drejta të barabarta dhe pa asnjë kushtëzim prandaj në asnjë rrethanë nuk duhet nënshtruar kushteve të spanjollëve për ndeshjen kualifikuese për botërorin “Katari 2022”. 

Federatën e Spanjës duhet vënë në presion. Ose të na pranoj si shteti i Kosovës ose e humb takimin me rezultat zyrtar. 

Tretman i barabartë dhe meritor për të gjitha shtetet anëtare të Federatës Europiane të Futbollit. 

Në këtë rast jemi të mbrojtur nga statuti i UEFA-së dhe të vetmit që mund të përballën me sanksione e dënime janë spanjollët”, - ka shkruar Sveçla në profilin e tij në facebook. 
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat