Shqiptarët pas Sutjeskës shkatërrojnë edhe Podgoricën në Mal të Zi

Nga: Kemajl Goca Më: 14 mars 2021 Në ora: 20:23

Tuzi në festë, Deçiq po tregon muskujt në Kampionatin e Malit të Zi. Skuadra shqiptare pas fitores me rezultat 2:1 ndaj Sutjeskës, sot shkatërroi edhe Podgoricën me 3:0, në takimin e javës së 25-të.

Fitore që nuk matet as me ari, fitore që shton gjasat edhe më shumë për një vend në Evropë. Djemtë po luajnë me zemër, fitoret po rreshtohen.

Deçiq dominoi arenën e DG dhe tre herë shkundin portën e vendasve.

Goleada u hap nga Ilir Camaj në minutën e 9-të, ndërsa Marko Tuci thellon rezultatin në 0:2 në minutën e 39-të.
Në minutën e 53-të, 3:0, shënues ishte Matija Bozanoviq.

Portieri i Podgoricës, Nikola Iveziq, mbrojti penalltinë e Camajt. Ai vetëm ndihmoi Podgoricën që të shmang humbjen edhe më të thellë.

Deçiq është në vend të dytë me 41 pikë, 22 më pak se lideri i Buduçnosti dhe dy më shumë se Sutjeska e vendit të tretë, e cila barazoi sot me Rudarin. Presidenti i klubit Deçiq, Pal Dreshaj, ndihet sikur në qiellin e shtatë me këta djem që po japin maksimumin në çdo ndeshje.