Real Madrid - Barcelona, statistikat në 5 sfidat e fundit

Futboll

Real Madrid - Barcelona, statistikat në 5 sfidat e fundit

Më: 10 prill 2021 Në ora: 11:10
Real Madrid - Barcelona, statistikat në 5 sfidat e fundit

Nga ora 21:00, në “Alfredo di Stefano” do të përballen rivalët më të mëdhenj në Spanjë, Real Madridi dhe Barcelona.

Kjo ndeshje do të jetë shumë vendimtare sa i përket titullit në Spanjë, pasi Barça ka 65 pikë, kurse Reali 63.

Viteve të fundit nuk ka pasur një favorit të qartë para takimit, dhe nuk ka as sot, sidomos pas situatës nëpër të cilën po kalon e gjithë bota e që padyshim, i ka prekur edhe klubet.

Image

Pesë “El Clasico” e fundit asnjëra skuadër nuk ka dal fitimtare.

Reali ka dy fitore, Barça gjithashtu dy dhe njëherë janë ndarë baras.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat