I gjithë presioni mbi Simeonen, formacionet zyrtare Atletico Madrid – Real Betis

Futboll

I gjithë presioni mbi Simeonen, formacionet zyrtare Atletico Madrid – Real Betis

Më: 11 prill 2021 Në ora: 20:13
Atletico Madrid – Real Betis

Trajneri i Atletico Madridi Diego Simeone është nën presion të madh pasi tashmë skuadra e tij e ka humbur epitetin e liderit të La Ligas pasi atë e mori Real Madridi pas fitores ndaj Barcelonës.

Real Betisi i vendit të gjashtë është rivali i sotëm i “Los Cochoneros” në ndeshjen e cila fillon nga ora 21:00, përcjellë KosovaPress.

Surez, Kondogbia, Llorente dhe Dembele janë mungesat e Simeones për këtë sfidë.

Ja formacionet zyrtare:

Real Betis: Bravo, Emerson, Mandi, Bartra, Moreno, Guido, Canales, Ruibal, Joaquim, Tello, Fekir

Atletico Madrid: Oblak, Hermoso, Gimemez, Savic, Tripier, Carrasco, Koke, Herrera, Saul, Correa, Felix

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat