Fundjavë interesante në Ligën e Parë të Kosovës

Futboll

Fundjavë interesante në Ligën e Parë të Kosovës

Më: 13 prill 2021 Në ora: 15:31
Fundjavë interesante në Ligën e Parë të Kosovës

Fundjava në Ligën e Parë do të sjellë duele të nxehta në Grupin A dhe B të javës së 23-të.

Javën hapëse në Grupin A do ta nisin takimet Istogu – Liria dhe Drenasi – Trepça. Ndërsa të dielen përballen Onix – Malisheva, A&N – Dukagjini dhe Vushtrria – Vëllaznimi.

Kurse në Grupin B xhiron e 23-të e hapin ndeshjet 2 Korriku – Vitia, Flamurtari – Dardana dhe KEK-u – Ramiz Sadiku.

Ndërkoh ditën e diele lideri i ligës Ulpiana udhëton për t’u përballur me skuadrën e Ferizajit, që po kalon në një krizë të thellë, por në fushë po tregon lojëra të mira.

Po të njëjten ditë takohen edhe Vllaznia me Kikën

Liga e Parë – Java e 23-të

E shtune (17 prill) – 15:00

Istogu – Liria

Drenasi – Trepça

E diele (18 prill) – 15:00

Onix – Malisheva (Brestovik)

Vushtria – Vëllaznimi

A&N – Dukagjini

Grupi B

E shtune (17 prill) – 15:00

2 Korriku – Vitia

KEK-u – R.Sadiku

Flamurtari – Dardana

E diele (18 prill) – 15:00

Ferizaji – Ulpiana

Vllaznia – Kika

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat