Chelsea pa dy futbollistë

Futboll

Chelsea pa dy futbollistë

Më: 17 prill 2021 Në ora: 11:46
Chelsea pa dy futbollistë

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ka konfirmuar dy lëndime në skuadër përpara gjysmëfinales së FA Cup kundër Manchester City.

Manchester City dhe Chelsea do të përballen mes vete sot (e shtunë) në kuadër të Kupës me fillim nga ora 17:30.

“Të kaltërit” ndeshjen e fundit humbën 1-0 nga Porto në Ligën e Kampionëve, por përsëri u kualifikuan në gjysmëfinale me një fitore të përgjithshme 2-1.

Ata ishin planifikuar të përballen me “Citizens” në “Wembley” të shtunën dhe përpara ndeshjes, Tuchel konfirmoi një goditje të dyfishtë lëndimi.

Andreas Christensen goditi një trokitje në fillim të këtij muaji dhe ai vazhdon të mbetet anash.

Ndërkohë, Mateo Kovacic gjithashtu mungon me një dëmtim të kërdhokullave të marrë gjatë një seance stërvitore javën e kaluar.

Me Kovacic të padisponueshëm, Jorginho dhe Kante pritet të shfaqen në qendër të mesfushës kundër Cityt.

Mungesa e Christensen mund ta shohë Thiago Silva të vazhdojë në tre mbrojtëset. Kurt Zouma mund të jetë një mundësi për të zëvendësuar brazilianin.

Londinezët kanë humbur dy nga tre ndeshjet e tyre të mëparshme në të gjitha garat, dhe do të fillojnë si humbës takimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat