Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Futboll

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Më: 17 prill 2021 Në ora: 17:55
Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse!

Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për këtë arsye Manchester City kërkon ta blindojë sa më shpejt të jetë e mundur.

Ylli anglez paguhet 30 mijë sterlina në javë aktualisht, por Citizens janë të gatshëm t’ia zgjasin kontratën deri në 2026-ën me një rrogë prej 100 mijë sterlinash në javë.

Foden duhet trajtuar si një top player dhe ndoshta është i tillë që tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat