Presidenti i Serie A akuzon: Marotta dhe Agnelli tradhtarë! T’i vijë turp, të zhduken…

Futboll

Presidenti i Serie A akuzon: Marotta dhe Agnelli tradhtarë! T’i vijë turp, të zhduken…

Më: 20 prill 2021 Në ora: 00:10
Marotta dhe Agnelli

“Ky është një sulm ndaj shëndetit të një shoqate si Lega: nëse dikush si Marotta, CEO i Inter, bën një gjë të tillë, ai duhet të japë dorëheqjen nga FIGC menjëherë dhe ai duhet të turpërohet”

Në telefon me ANSA, presidenti i Torino Urbano Cairo pas takimit të Lega Serie A për çështjen SuperLeague është shumë i hidhëruar.

Image
Urbano Cairo

“Ai është CEO i Inter, kompania që konceptoi projektin Superlega me 11 të tjerë, ai nuk mund të qëndrojë përfaqësues i Serie A në FIGC sepse po sulmon jetën e një shoqate – vazhdon Kairo -.

Projekti nuk do të kalojë, por ata që e konceptuan atë po sulmojnë ligën e Serie A dhe për këtë tradhti ai duhet të japë dorëheqjen dhe të turpërohet. Dhe e njëjta gjë vlen edhe për Agnelli”.

“Duket se projekti u paraqit në 10 Janar – vazhdon ai – kështu që unë i thashë gjatë takimit” si mund të vini këtu për të folur për solidaritet kur sabotoni negociatën me fondet për të drejtat e Serie A, duke ditur tashmë që po punoni për SuperLeague?”.

“Është një tradhti, si e Judës”, përfundon Kairo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat