Dortmundi me mund të madh fiton ndaj Union Berlinit

Futboll

Dortmundi me mund të madh fiton ndaj Union Berlinit

Nga: K.G. Më: 21 prill 2021 Në ora: 22:20
Dortmundi me mund të madh fiton ndaj Union Berlinit

Dortmundi ndali tre pikë të mëdha, duke e mposhtur me rezultat 2:0 Union Berlinin, në kuadër të javës së 30-të të Bundesliga I.

Në minutën e 27-të, futbollisti Haaland nuk shënoi nga penalltia, më pas Reus realizoi dhe Guerreiro në atë të 88-tën për fitoren e madhe.

Dortmundi ruan hapin për vend të katërt dhe shpreson që në katër ndeshjet e fundit të fitojë sa më shumë pikë.

Dortmundi renditet në vend të pestë me 52 pikë, ndërsa Union Berlini është i teti me 43 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat