Mehmedi me Wolfsburgun i shkaktojnë humbje të thellë Stuttgartit

Futboll

Mehmedi me Wolfsburgun i shkaktojnë humbje të thellë Stuttgartit

Nga: K.G. Më: 21 prill 2021 Në ora: 22:22
Mehmedi me Wolfsburgun i shkaktojnë humbje të thellë Stuttgartit

Futbollisti Admir Mehmedi u paraqit nga minuta e 66-të për Wolfsburgun, të cilët si mysafirë e mposhtën me rezultat 3:1 Stuttgartin. 

Vendasit dështuan nga penalltia në minutën e 27-të, kur Forster u tregua i pasaktë.

Për Wolfsburgun shënuan Schlager (13'), Weghorst (29'), Gerhardt (65') dhe për Stuttgartin Gonzalo (90+2'). 

Wolfsburgu renditet në vend të tretë me 57 pikë pas 30 jave në Bundesliga I dhe janë shumë afër që të sigurojnë kualifikimin në Champions League, ndërsa Stuttgart mban pozitën e 10-të me 39 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat