Pajtim Kasami shënon në Zvicër

Futboll

Pajtim Kasami shënon në Zvicër

Nga: K.G. Më: 21 prill 2021 Në ora: 22:23
Pajtim Kasami shënon në Zvicër

Dramë në ndeshjen mes Vaduzit dhe Baselit, e cila përfundoi me rezultat 1:1. 

Në minutën e 79-të, futbollisti Pajtim Kasami kaloi në epërsi Baselin, por vendasit barazuan pas 6 minutave (85') me golin e Gajiç nga penalltia. 

Kasami dhe Edon Zhegrova u paraqitën standardë, ky i fundit u zëvendësua në minutën e 65-të. Fuad Rrahimi u paraqit i plot të vendasit.

Pas javës së 30-të në Kampionatin e Zvicrës, Baseli renditet në pozitën e dytë me 43 pikë dhe Vaduz është i parafundit (i 9-ti) me 33 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat