Lila tregon si i motivoi De Biasi para ndeshjes Serbi-Shqipëri: Kishte pamje nga Prekazi!

Futboll

Lila tregon si i motivoi De Biasi para ndeshjes Serbi-Shqipëri: Kishte pamje nga Prekazi!

Më: 22 prill 2021 Në ora: 19:14
Lila tregon si i motivoi De Biasi para ndeshjes Serbi-Shqipëri: Kishte pamje nga Prekazi!

Lila tregon mënyrën e veçantë si i motivoi De Biasi para ndeshjes Serbi-Shqipëri!

Detaje mjaft interesante tregoi sot Andi Lila në intervistën me Ermal Peçi në ‘Abc e Pasdites’. I dini prapaskenat që kishin ndodhur ne ndeshjen Serbi-Shqipëri?  Në rubrikën “1 jetë, 5 këngë”  një nga këngët e përzgjedhura nga Andi Lila ishte “Mora fjalë”.

 Ai tregoi se kjo këngë i ka mbetur në mendje para ndeshjes me Serbinë, sepse Dei Biasi u kishte treguar një video.

“Giani De Biasi na thotë do futemi tek dhoma e videoanalizës sepse do ju tregoj një video.

Në video ishin kosovarët që iknin për shkak se sërbët donin të bënin gjenocidë, kishte pamje nga Prekazi ku tregonte të vrarët, dëshmorët, ishte një recitim i Reshat Arbanës dhe kënga “Mora fjalë”. Nga këto motivimi ishte i jashtëzakonshëm dhe kjo këngë më ka ngel në mendje”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat